تبلیغات
همه چییز
همه چییز
همه چیز از همه جا برای همه کس در اینجاست
پستانداران به ۴۰۸۰ گونه یا نوع تقسیم می شوند . حدود ۲۷۰ نوع آن ها را پستانداران کیسه دار تشکیل می دهند . این کیسه در قسمت جلوی بدن جانور ماده قرار دارد . نوزاد کیسه داران به طور زود هنگام متولد می شوند . نوزادان ٬ بسیار ریز ٬ بدون مو ٬ با چشمان بسته و دست و پاهای بسیار کوچک به دنیا می آیند . آنها در کیسه ی مادرشان می مانند ٬ در همان جا غذا یا شیر می خورند و رشد میکنند و بزرگ می شوند . به تدریج این کیسه داران جوان پس از گذشت زمانی کوتاه ٬ کیسه را ترک می کنند ٬ ولی همچنان برای حفظ امنیت خود و خوردن شیر به کیسه باز می گردند . بیشتر کیسه داران در ناحیه ی استرالیا و بعضی از آن ها در آمریکای جنوبی و ویرجینیا زندگی می کنند و پراکندگی آنها تا آمریکای شمالی کشیده شده است .
مانند : موش صحرایی دم جارویی ٬ وامبت پوزه پشمالو ٬ مورچه خوار راه راه ٬ کواُکا ٬ کانگورو ی کوچک پا سرخ ٬ هیولای تاسمانی ٬ کانگوروی پا زرد.
(برگرفته از کتاب دایره المعارف شگفتی ها از انتشارات پنجره )طبقه بندی: علمی،
برچسب ها: پستانداران در کیسه ٬ نشر ٬ انتشارات ٬ نشر پنجره ٬ انتشارات پنجره ٬، موش صحرایی دم جارویی ٬ وامبت پوزه پشمالو ٬ مورچه خوار راه راه ٬ کواُکا ٬ کانگورو ی کوچک پا سرخ ٬ هیولای تاسمانی ٬ کانگوروی پا زرد،
ارسال در تاریخ شنبه 1 آذر 1393 توسط ali mosaffa