تبلیغات
همه چییز
همه چییز
همه چیز از همه جا برای همه کس در اینجاست
1) فقط صبح زود که حرارت زمین هنوز در پایین ترین حد قرار دارد بنزین بزنید. به خاطرداشته باشید که در تمام پمپ بنزین ها مخزن سوخت در زیر زمان قرار دارد. هرچه زمین سرد تر باشد ، بنزین غلیظ تر و متراکم تر است . وقتی هوا گرم می شود ،بنزین منبسط میشود . بنابر این ، خرید بنزین اثر نداشته ، سبب می شود که یک لیتر شما واقعا یک لیتر نباشد . دمای بنزین ،گازوئیل و سایر فرآورده های نفتی با میزان تبخیر و چگالی آنها رابطه مستقیم دارد. هر درجه حرارت که افزایش یابد ، بخارات بیشتری بجای بنزین به شما فروخته میشود و این بخارات هم  در نهایت توسط مکنده ها از باک بنزین مکیده شده و به مخزن بنزین جایگاه های سوخت بر میگردد و منفعت زیادی نصیب جایگاه داران میکند .جاگاه های سوخت دارای دستگاه جبران حرارت در پمپ هایشان نیستند. برخلاف جایگاه های پمپ بنزین ، در پالایشگاه ها دستگاه محاسبه جبران حرارت وجود دارد و هنگام بارگیری دقیقا یک گالن بنزین واقعا یک گالن بنزین است و دستگاه های محاسبه حرارت از محاسبه بخارات بنزین جلوگیری میکند .
بنزین زدن
2) وقتی مشغول بنزین زدن هستید ، دستگیره را تا آخر فشار ندهید . اگر نگاه کنید میبینید دارای سه درجه است : کند ، متوسط و تند . حالت کند میزان تبخیر را به حد اقل میرساند . همه ی شیلنگ ها دارای محل بازگشت بخار هستند .اگر سریع بنزین بزنید ، بنزین محاسبه شده توسط شمارشگر ، در باک شما تبخیر شده و این بخار مکیده شده و وارد مخزن زیر زمینی می شود به طوری که وقتی شما بنزین میزنید ، در واقع به آن میزان که دستگاه نشان میدهد بنزین نزده اید.
3) یکی از مهم ترین نکات بنزین زدن این است که وقتی باک اتومبیل نصفه است بنزین بزنید . دلیل آن این است که ، هر چه بنزین بیشتری داخل باک باشد ، هوای کمتری فضای خالی آن را اشغال میکند. بنزین به مراتب سریع تر از آنچه که تصور میکنید تبخیر میشود . مخازن ذخیره ی بنزین دارای سقف شناور هستند . این سقف به انوان نقطه ی صفر بنزین و جو عمل میکند تا تبخیر را به حداقل برساند.
4) نکته دیگری که باید یاد آوری کنم این است که اگر تانکر بنزین در حال تخلیه به مخزن بنزین باشد و شما هم در جایگاه سوخت باشید ، درآن موقع بنزین نزنید. به احتمال زیاد بنزینی که تخلیه می شود سبب میگردد که بنزین داخل مخزن به هم بخورد و آنچه از اشغال و آلودگی که معمولا ته نشین می شود ،بالا بیاید و قسمتی از آن نصیب اتومبیل شما شود.طبقه بندی: علمی،
برچسب ها: نحوه درست بنزین زدن، چگونه بنزین بزنیم، بنزین را چگونه مصرف کنیم،
ارسال در تاریخ جمعه 25 دی 1394 توسط ali mosaffa